четвер, 25 червня 2026 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКА БІБЛІОТЕЧНА ЕКОТОЛОКА 3

 


25 червня 2026 року Волинська обласна бібліотека для юнацтва за сприяння Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації провела онлайн Всеукраїнську бібліотечну ЕКОТОЛОКУ 3. Подія покликана об’єднати навколо екологічних проблем та пошуку їх рішення екоактивістів, бібліотечних фахівців з різних регіонів України.

Відкрила вебінар директорка Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова щирими вітаннями усім учасникам заходу, побажаннями плідної роботи. 

Усі виступи були змістовними, ілюстрованими яскравими презентаціями, наповненими цінним досвідом, вболіванням за долю довкілля.

Екологічні аспекти втілення проєктів у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва висвітлила Валентина Романишина, головна бібліотекарка науково-методичного відділу. Вона зупинилася на реалізації проєктів «ЕКО-ФАБРИКА: Ощадливе споживання в дії», «Мобільна пара», циклу імпрез «MOLESKINE: територія творчих», проведенні екологічних ігор, майстерок, бібліоквестів «Світ в твоїх руках», «Я + МИ = Природа», «Твоя планета на долоні», інтерактивної години «З турботою про довкілля» за участю Оксани Лисак, начальниці відділу екології Луцької міської ради.

Про пріоритети позашкільної еколого-натуралістичної освіти детально розповіла Сподарик Світлана, завідувачка методичного відділу Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради. Її розповідь спонукала бібліотекарів до активної співпраці з Центрами на місцях, втілення спільних проектів.

Прохорова Віра, головна бібліотекарка відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, у виступі на тему «Бібліотека як простір формування екологічної свідомості: досвід Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка» щедро поділилася досвідом проведення як масштабних екологічних акцій: фестивалів, всеукраїнських конкурсів для освітян, так і популярних екскурсій та тренінгів.

Бароянц Крістіне, завідувачка відділом читальної зали Спеціалізованої молодіжної бібліотеки міста Києва, керівниця Молодіжного ділового центру, під час виступу на тему: «Екологічні розвідки Молодіжної бібліотеки як просвітницький проєкт» поділилася досвідом проведення стримів екологічного спрямування, застосуванням оригінальних практик та прийомів роботи.

У виступі на тему: «Бібліотека, громада, довкілля: сучасні підходи до екологічної просвіти» Тетяна Шишова, завідувачка відділом абонемента КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради», зосередилася на багаторічній співпраці з ГО Еко Місто, проведені змістовних заходів, майстерок з розпису шоперів.

Ворон Ірина, завідувачка відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку КЗ «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради у виступі «Екологічно-дружня бібліотека: вчимося і вчимо» поділилася практикою проведення екологічних ігор, інтерактивних вправ, акцій «Еко_бум в бібліотеці» тощо.

Ма́ртиш Оксана, завідувачка відділу обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки Черкаської області, у виступі на тему: «Бібліотека як простір формування екологічної культури молоді: досвід Монастирищенської публічної бібліотеки» розповіла про проведення засідань молодіжного клубу «Червона калина», екоквестів. Колега детально зупинилася на організації інтерактивної еко-вітальні «Світ в руках молоді», яка поєднала цифрові технології, логічні завдання та арттерапію.

Під час підбиття підсумків семінару модераторка Зоя Корчинська, завідувачка науково-методичного відділу Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, наголосила, що Екотолока об’єднала бібліотеки України навколо проблем формування екологічної культури, продемонструвала, що у даному напрямі роботи колеги пропонують чимало цікавих інтерактивних форм.

Подія підтвердила, що формування екологічної компетентності є ключовою передумовою виховання покоління, здатного відповідально діяти в умовах екологічних викликів ХХІ століття. Всім нам зараз потрібно змінювати суспільну психологію, формувати нове ціннісне ставлення до природи, формувати світоглядну обізнаність людини, почуття особистої відповідальності за стан навколишнього довкілля.

Дякуємо усім колегам, які долучилися до проведення Всеукраїнської бібліотечної ЕКОТОЛОКИ 3!














Немає коментарів:

Дописати коментар